KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145268
*
nr 1414 5268
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:23:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 15:06:08
1
350 kr
18/8 21:14:48
2
250 kr
18/8 21:14:48
1
300 kr (Budbetjänt)
18/8 22:07:38
3
600 kr
23/8 19:14:16
4
500 kr
23/8 19:14:16
3
600 kr (Budbetjänt)
23/8 19:18:52
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Agnes Ahlberg
nr 1414 5268
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Möte på havet". Olja på duk, Monogramsignerad, 52x67, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/8 15:06:08 | 1 | 350 kr |
| 18/8 21:14:48 | 2 | 250 kr |
| 18/8 21:14:48 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 18/8 22:07:38 | 3 | 600 kr |
| 23/8 19:14:16 | 4 | 500 kr |
| 23/8 19:14:16 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 23/8 19:18:52 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg, svensk bildkonstnär född i Laisholm, Tärnaby 1896, död i Sollentuna 1972.Läs mer om Agnes Ahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes ahlberg kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



